Negele Orthopädie

Široká škála produktů

Ortopedické vložky a obuv na míru, protézy, ortézy, kompresní punčochy, bandáže pro region Lichtenštejnsko, Sarganserland, údolí Rýna–Werdenberg.

Nabízíme velmi široký sortiment ortopedických pomůcek a díky našim mistrovským diplomům ortopedických obuvníků a ortopedických techniků jsme uznávaným tarifním partnerem UV/IV pojištění pro produkty uvedené na těchto webových stránkách v regionu Lichtenštejnsko, Sarganserland, Walenstadt, Rýn-Werdenberg.

„Dlouhá historie“

Krásná skutečnost, že podnik je řízen již čtvrtou generací v rámci rodiny, ukazuje, že „náš klan“ vždy chápal, jak se přizpůsobit době s nabídkou služeb a produktů.

Počátek a také rozhodující faktor pro název našeho domu „S’Schuamacher’s“ dal Gebhard Negele (1884 až 1942) založením své obuvnické dílny v Triesner Oberdorf. Během své kariéry si musel uvědomit, že řemeslná výroba obuvi je postupně vytlačována obuvnickým průmyslem.

Negele Gebhard, 1884 až 1942

Negele Josef, 1913 až 1979

Jeho nejstarší syn Josef (1913 až 1979) doplnil obuvnické řemeslo obuvnickým řemeslem. Koupil dům na adrese Dorfstrasse 42 v Triesenu a vedl podnik společně se svou ženou Marií až do roku 1979. Zvyšující se mobilita společnosti znamenala, že nakupování obuvi se již neodehrávalo výhradně „na vesnici“…

Bývalý obchodní areál na Dorfstraße v Triesenu (foto cca 1965)

Negele Donat (1960), ortopedický obuvník s mistrovským diplomem, je majitelem firem Negele Orthopädie v Triesenu a Negele Orthopädie GmbH v Sargans. Podnik vedl společně se svou ženou Bernadette od roku 1979 do roku 2021.

„Rozhodnutí opustit tradiční obchod s obuví a soustředit se na ortopedickou obuv vyžadovalo hodně odvahy a investic. Když se na to dívám zpětně, další vzdělávání a specializace v oboru ortopedických řemeslníků bylo jediným právem, nebo spíše rozhodnutím, které mi zajistilo živobytí.“

Od získání mistrovského ortopedického diplomu v roce 1991 bylo v prodejně Triesen zaregistrováno více než 18 000 lidí s problémy s nohou. Mnozí z nich jsou stále věrnými zákazníky. V létě 2012 se staré obchodní prostory definitivně staly příliš stísněnými a s akvizicí nových obchodních prostor na adrese Landstrasse 310 v Triesenu si do tradičního podnikání našla cestu i čtvrtá generace.

Nové obchodní prostory na adrese Landstraße 310 v Triesenu

V roce 2014 se dcera Anika stala čtvrtou generací rodiny, která se připojila k podnikání. Je vystudovanou ortopedkou a souběžně se svými profesními léty v Curychu a St. Gallenu absolvovala technickou školu ortopedické techniky v Mnichově, kterou absolvovala s diplomem mistra řemesla. Od roku 2020 je jednatelkou společnosti Negele Orthopädie v Sargans, ale nadále pracuje také v podniku v Triesenu.
V roce 2020 získal syn Florin magisterský diplom ortopedického obuvníka ve Švýcarsku. Během několika let získal cenné profesní zkušenosti v dílně Fakultní nemocnice Balgrist a dalších společností přidružených ke klinice. Od roku 2021 je jednatelem společnosti Negele Orthopädie v Triesenu, rovněž ve čtvrté generaci rodiny.

Benz-Negele Anika, ortopedický chirurg s mistrovským diplomem, jednatel ortopedie Negele v Sargans,
člen švýcarského profesního
sdružení ORS (OrthoRehaSuisse)

Negele Florin, ortopedický obuvník s mistrovským diplomem,
jednatel Ortopedie Negele v Triesenu.
Člen švýcarské asociace OSM (Orthopaedic Shoemaker Master)

Od roku 2020 máme také „jednonohou“ přítomnost ve Švýcarsku – na adrese St. Gallerstrasse 3, uprostřed Sargans

V naší druhé prodejně na adrese St. Gallerstrasse 3 v Sargans máme také plně vybavené ortopedické studio s nejmodernějšími měřicími metodami a plně vybavenou dílnu. Nejběžnější položky na prodej jsou skladem.

Negele Orthopädie, Landstrasse 310, FL-9495 Triesen | Telefon: +423 392 40 82 | info@orthonegele.li

Negele Orthopädie, St. Gallerstrasse 3, CH-7320 Sargans | Telefon: +41 81 723 40 82 | info@orthonegele.ch

Ortopedie Negele v Triesenu a Sargansu (orthopaedie-negele.li)